Превод и легализация на диплома в Швеция?

Home Forums Полезна информация Превод и легализация на диплома в Швеция?

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Catch22
    Participant

Здавейте ,
    искам да попитам някой наясно ли е къде може да направя превод и легализация на дипломи ? Може ли да се свържа с учебното заведение и те да ми издадат диплома на английски?
    Много ще се радвам да споделите вашия опит.

Marian Hristakiev
    Participant

Знам за Софийският университет че имат такава опция за издаване на техните дипломи на чужди езици. Мисля че срока беше около 1 седмица, но за парите и времето ще те излъжа. И на мене ми предстои легализиране на диплома и документи, та ако го направя скоро ще пиша пак

Nikolay Todorov
    Participant

Ако някой има малко повече информация по въпросът моля пишете.
    По-специално ме интересува може ли да се извърши превод и легализация на дипломи тук в Швеция или е задължително това да стане в България(от където е дипломата).

rossen
    Keymaster

В Швеция има няколко заклети преводача българи, които са легитимирани да правят официлани преводи. Валидността на преводите се заверява след това в българското посолство в Стокхолм. Съмнявам се да има нужда да се превеждат в България.

Nikolay Todorov
    Participant

Благодаря.

0735548833 Eva Åkeberg
    живее в Spånga и е лицензиран преводач от български на шведски.

Yavor Lyapov
    Participant

Преведох си и легализирах дипломите си от средно и висше образование на шведски език още в България – на апостил . Посредническа фирма в Бургас . Отне около 10 дни – преводите на шведски език струваха около 30 лв. страничката . За двете дипломи – цената дойде около 180 лева . На английски език е в пъти по – евтино-между 8-15 лева страница . Последно получих преведен документ за семейно положение – 12 лева превод на английски език . Предполагам вариантът за превод в Швеция е за предпочитане . Мисля че Арбетсфьормедлинген също предлагат тази опция – безплатно , ако има першун номер .

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.