емигриране с малко дете в Швеция

Home Forums Регионални Стокхолм емигриране с малко дете в Швеция

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Anel
    Participant

Здравейте,интересувам се от актуална информация-относно емигрирането в Швеция.Изчела съм доста неща за Швеция,но ми трябва актуална информация за това,какво е нужно при настаняването там,тъй като с мъжа ми и малкото ми дете сме решили да се установим там за постояно(в Бг нещата все по зле стават..).В момента уча шведски език,знам и малко английски.Въпросите,които ме вълнуват са-лесно ли се намира работа(ориентирахме се към Стокхолм),ами квартира?Малкият е на годинка,бих искала да го запиша там на ясла(май отнемало 3 месеца само чакане-така ли е?) А колко се чака в момента за шведското егн(без него не можем да запишем малкия на ясла 🙁 изобщо възможна ли ни е емиграцията там и като пари колко ще са ни нужни ,докато потръгнат нещата??(май и квартирите в Стокхолм са доста скъпи-гледах в блокета:(.Може ли да се намери работа,без да имаш шведско егн??
    Ще съм много благодарна на хората,които ми отговорят на въпросите и разполагат с тази ценна за мен информация.

Catch22
    Participant

Здрасти Анел,
    нещата като цяло са същите с леки промени в даначното от кадето издават персуналния номер, но не мисля че столицата е добра първа дестинация за европеиски грайдани без персунален номер. Квалифицираната конкуренция е голяма за намиране на работа, а квартирите са безбожно високи.
    Според мен бива да се ориентирате към малко градче докато вземете персуналните номера и понаучите езика.
    В някои комуни децата могат да ходят на училище само с временен персунален номер, но трябва да се провери.
    Иначе за двама с малко дете може да се вместите в 10 000 крони на месец ( стига квартирата да е под 5 000 ).

Anel
    Participant

Blagodarq za informaciqta! A kakvi sa iziskvaniqta za polu4avane na shvedsko egn??kakvi dokumenti sa nujni?? Ako ne Stockholm,napr.Malmyo dobar grad li e ???

Catch22
    Participant

Най-безболезнения начин е с намиране на работа ( сроковете обаче са увеличени на едногодишен трудов договор ) или някой да гарантира за вас за една година.
    Malmö е доста голям град и не мисля, че се различава от Stockholm по отношение на намиране на работа и квартира ( не напразно го наричат малкия багдад ).

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.