Бременност , раждане и детски надбавки

Home Forums Полезна информация Бременност , раждане и детски надбавки

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Catch22
    Participant

Здравейте , много се радвам за съществуването на този нов сайт и се радвам че го открих толкова скоро .
    Търсих във форумите информация относно създаване и отглеждане на деца , но не открих такава . Много ще се радвам ако някои ми даде информация или сайт кадето мога да разглем подробна информация свързана с майчинството . Мисля , че ще е от полза на много българи , Благодаря предварително

Catch22
    Participant

Здравейте на всички , и искренни благодарности на  Стефи , много се радвам за светкавичния отговор с подробна и полезна информация , която ще е от полза за много българи в Свеция според мен. Съгласен сам че темата е доста дълга за разискване , затова искам да задам по-конкретен въпрос по темата .
    От гледна точка на дете родено от емигранти в Свеция с едни и същи права , задължения и облаги ли се ползва спрямо  дете родено от  семейство със светско гражданство ?
    Благодаря в аванс

p.с. Надявам се един ден да се видим на скандинавска земя и да почерпя по случая 🙂

rossen
    Keymaster

Прибавих информацията към основната документация: https://bulgarians.se/page/life-in-sweden

Cheffito
    Participant

Здравей, Стефи 🙂 Аз съм твоя Адашка 🙂 Съпругът ми работи и живее в Швеция, а аз съмв България. Бременна съм в петия месец, през октомври 2012 г. ще родя първото ни дете. Та въпросът ми е следният: Бащата желае да използва полагащия му се 10 дневен отпуск при раждане на дете, за да си дойде до Бг за раждането. Какви документи се подават, т.е. необходимо ли е да се уведомява някоя институция за отпуска или само работодателя и той поема ангажимента да уреди отпускането на отпуск? И тъй като не ми е ясно, от кого се заплаща отпуската, от работодателя или от Осигурителния институт?

Предварително ти благодаря за помощта!

Поздрави от България

Cheffito
    Participant

Стефи, много ти благодаря за подробния и изчерпателен отговор 🙂

Поздрави

Стефка

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.